Acest site se adreseaza atat elevilor cat si cadrelor didactice.

Meniul din partea stanga va ofera posibilitatea sa accesati:
- programele de matematica, planificarile dupa care ne desfasuram activitatea;
- un set de manuale de matematica in format electronic, atat cele dinainte de 1990 cat si cele actuale;
- mai multe tipuri de teste online, prin aceste teste elevii au posibilitatea sa-si consolideze cunostintele si sa se autoevalueze;
- testele elaborate de catre minister pentru evaluarea nationala a elevilor de clasa a VIII-a. Avem enunturile, baremele si link-uri catre rezolvari complete impreuna cu explicatiile aferente;
- un set de link-uri catre diferite site-uri utile in procesul didactic.

In partea inferioara a ecranului va oferim mai multe tutoriale video utile atat pentru elevi cat si pentru profesori. Elevii pot sa-si realizeze proiecte pentru lectiile de evaluare, iar cadrelor didactice li se prezinta tehnici de predare-consolidare-evaluare a cunostintelor.

In partea superioara a ecranului se afla cateva momente de lectie tratate computerizat pentru a face lectiile cat mai atractive, interactive si utile pentru elevi.
Tot aici vom publica si documentele rezultate in urma sustinerii on line a lectiilor de matematica la gimnaziu.
SUCCES!
Daca doriti suportul teoretic complet al secventelor interactive de lectii, accesati site-ul: www.tedix.ro